FUTURE Design 86 MD

Okna FUTURE Design 86 MD są produkowane w oparciu o system profili REHAU GENEO. Jest to system okienny ,który stwarza nieograniczone możliwości aranżacji budownictwa pasywnego. Ze względu na swoje parametry jest produktem wyjątkowym !!! Profile Geneo produkowane są z wykorzystaniem tworzywa nowej generacji RAU FIPRO. Pozwala to na osiągnięcie rewelacyjnych współczynników termoizolacyjnych, wymaganych w przypadku zastosowań w budownictwie pasywnym. Wykorzystanie 6-komorowych profili wykonanych w technologii kompozytowej,zapewnia wymaganą sztywność nawet bez zastosowania wzmocnienia stalowego !!! Dzięki tym właściwościom możliwe jest zaprojektowanie dużych przeszkleń, które umożliwiają pozyskanie ciepła z energii słonecznej. Jest to wyjątkowy produkt, będący bezkompromisowym połączeniem nieograniczonych możliwości aranżacji oraz najwyższych parametrów technicznych i użytkowych.

Profil – 6 - komorowy system okienny o szerokości ościeżnicy 86 mm, o współczynniku izolacyjności termicznej U = 0,5 z uszczelnieniem środkowym zapewnia ochronę cieplną na najwyższym poziomie. Głębokie osadzenie pakietu szybowego eliminuje powstawanie mostka termicznego i zjawiska skraplania się pary wodnej przy krawędzi szyby. Parametry techniczne kwalifikują to okno do stosowania w budownictwie pasywnym. Rdzeń profili został wykonany z tworzywa na bazie kompozytów RAU-FIPRO, który zapewnia najwyższe parametry statyczne bez konieczności zastosowania wzmocnienia stalowego. Likwiduje to mostki termiczne i umożliwia projektowanie okien nawet do wymiaru 1360x2640 mm w jednym skrzydle.

Pakiet szybowy - standardowy termoizolacyjny pakiet 3 szybowy o współczynniku przenikania ciepła U = 0,5. Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania pakietów 4-szybowych o U =0,3. Szklenie o szerokości do 52 mm pozwala na stosowanie wielu różnych energooszczędnych, antywłamaniowych oraz akustycznych pakietów szybowych.

Ciepła ramka - opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania międzyszybowych ciepłych ramek polimerowych w 6 dostępnych kolorach. Znacznie wpływają na poprawę termiki i walorów estetycznych całego okna.

Estetyka - Prosta i ponadczasowa linia stylistyczna w połączeniu z zastosowaną technologią pozwala na uzyskanie doświetlonych, nowoczesnych wnętrz.

Okucia – stosowane są wyłącznie renomowane okucia Roto NT i Roto NT Designio z ukrytymi zawiasami. Ten rodzaj okuć umożliwia zastosowanie różnorodnych funkcji takich jak zabezpieczenia antywyważeniowe, czujniki otwarcia, hamulec rozwarcia w klamce, wielostopniowy uchył czy też rozwiązanie Tilt First stosowane dla bezpieczeństwa dzieci. Standardowe wyposażenie obejmuje 3 zaczepy antywyważeniowe w skrzydle RU oraz 2 zaczepy w skrzydle R, blokadę błędnego położenia klamki, mikrowentylację. Blokada obrotu klamki zintegrowana jest z podnośnikiem skrzydła, który ułatwia zamykanie skrzydła i zapewnia lekką i precyzyjną pracę okucia podczas użytkowania.

Uszczelki – zastosowany jest potrójny system uszczelek wykonanych z termoplastycznych elastomerów TPE dzięki czemu idealnie opasowują się do okna nawet w niskich temperaturach co wpływa na szczelność okien.