EXCELLENT Art Class 82 MD

Okna EXCELLENT Art Class 82 MD produkowane są w oparciu o system Salamander BluEvolution 82 MD. Zaokrąglony kształt profili podkreśli elegancję każdego wnętrza. Jest to system 6 – komorowy z dodatkową uszczelką środkową i głęboko osadzonym pakietem trzyszybowym. Z uwagi na swoje doskonałe parametry ochrony cieplnej okna w tym systemie dedykowane są dla budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego.

Profil - jest to 6- cio komorowa konstrukcja o szerokość zabudowy 82 mm. Gwarantuje to osiągnięcie najlepszych parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej. Powiększone komory zewnętrzne, skutecznie poprawiają wentylację i chłodzenie okna ,zmniejszają naprężenia termiczne co z kolei poprawia właściwości statyczne okna. Pakiet szybowy głęboko osadzony eliminuje powstawanie mostków termicznych i skraplania się pary wodnej przy listwie przyszybowej.

Pakiet szybowy – standardowo termoizolacyjny pakiet 3 szybowy o współczynniku przenikania ciepła U = 0,5. Możliwość szklenia pakietem od 24 do 52 mm.

Ciepła ramka – standardowo zastosowana jest ciepła ramka stalowa. Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania międzyszybowych ramek Polimerowych w 6 dostępnych kolorach dostosowanych do koloru okna.

Okucia – stosowane są wyłącznie renomowane okucia Roto NT i Roto NT Designio z ukrytymi zawiasami. Ten rodzaj okuć umożliwia zastosowanie różnorodnych funkcji takich jak zabezpieczenia antywyważeniowe, czujniki otwarcia, hamulec rozwarcia w klamce, wielostopniowy uchył czy też rozwiązanie Tilt First stosowane dla bezpieczeństwa dzieci. Standardowe wyposażenie obejmuje 3 zaczepy antywyważeniowe w skrzydle RU oraz 2 zaczepy w skrzydle R, blokadę błędnego położenia klamki, mikrowentylację. Blokada obrotu klamki zintegrowana jest z podnośnikiem skrzydła, który ułatwia zamykanie skrzydła i zapewnia lekką i precyzyjną pracę okucia podczas użytkowania.

Uszczelki – zastosowany jest potrójny system uszczelek wykonanych z termoplastycznych elastomerów TPE dzięki czemu idealnie dopasowują się do okna nawet w niskich temperaturach co wpływa na szczelność okien.